12.2.05
                       
                             
                         
                    _   _
                           
                             
                                                   
                                             
                                       
                                         
                                             
                     
                                                                                     
                                                                     
                                                 
                                                       
                                                                               

earschewingsatisfunction 16.9.2005 a4/bratislava
nista nije nista
/sr-at-de-aus
karaoke tundra & MMtm
/ua-cz
jamka
/sk-uk
rbnxfailure
/sk
xtabay
/sk

stream on artradio.sk
4.6.05
by urbsounds.sk

V piatok 16. septembra 2005 sa v A4 - Nultom priestore na námestí SNP 12 v Bratislave uskutocní dalšie pokracovanie priebežného cyklu medzinárodných koncertov s názvom Ears Chewing Satisfunction. O zábavno-tanecný vecierok s hudbou-nehudbou sa postará šarmantný audiovizuálny "post-kraut-fluxus" v podaní medzinárodnej ženskej štvorky Nista Nije Nista, nápadmi a vtipom hýriaci sampling Karaokeho Tundru, dvojkoncert rezidentných clenov známeho domáceho zoskupenia Urbsounds, Xtabay - prekvapenie v podobe novej hviezdy na domácej DIY scéne a pre každého návštevníka k lístku za 120 Sk ešte bonusové CD, na ktoré prispeli všetci úcinkujúci. Zaciatok je o 20.00 h.

Urbsounds
„V plnej zostave ich dnes neuvidíte hrat casto, kedže dvaja clenovia tohto hudobného kolektívu sú momentálne presídlení do Londýna. Za pár rokov svojho fungovania sa však stihol stat jedným z najvýraznejších zoskupení rozrastajúcej sa slovenskej scény, hladajúcej nové zákruty experimentovania so zvukom. Klúcové slová: experiment, elektronika, improvizácia.“ (3/4 Revue)

Karaoke Tundra & Mickey Mouse TM
Karaoke Tundra je od roku 2001 prezývka hudobníka ukrajinského pôvodu Viktora Tverdochlibova, ktorý žije momentálne na Slovensku. Jeho tažko definovatelná tvorba je mixom delikátneho opracovávania lo-fi zvukov s uvolneným samplingom hip-hopových rytmov. V trackoch s krátkou minutážou si prídu na svoje aj milovníci kung-fu filmov ci cierneho humoru a jeden z nich natolko ocaril hviezdu britskej rapovej scény Rootsa Manuvu, že sa ho rozhodol vydat pod prestížnou znackou Ninja Tune. Pre tento koncert sa spojil s ceským hudobníkom Mickeym Mouseom TM, ktorého improvizácie nahradia gramofóny pôvodne avizovaného DJa Spinhadza. MMtm je zakladatelom netlabelu surreal madrid, okrem iného je známy z pôsobenia vo freetekno komunite.

Nista Nije Nista
Pred piatimi rokmi sa na University of Applied Arts vo Viedni stretli Srbka, Rakúšanka, Nemka a Austrálcanka a rozhodli sa dat dohromady skupinu vychádzajúcu z uvolneného pohrávania sa so zvukmi, performance ci výtvarných inštalácií. Vznikla medzinárodná ženská štvorka, ktorej neobvyklost zdôraznuje aj nihilistický názov (ništa nije ništa sa prekladá ako "nic nie je nic"). Jej prvé pokusy ohúrili Hansa Joachima Irmlera z legendárnej skupiny Faust a tak im vyprodukoval im debutový album na znacke Klangbad, o ktorom sami dievcatá hovoria: "Hudba je pre nás zmiešavanie rôznych akustických nástrojov, elektroniky a hlasov, z ktorého sa pokúšame dat dokopy nieco ako zvukové objekty".

Xtabay
Experimentálny výdych digitálnych zvukov pomocou old school synth VAST system - KURZWEIL K-2000. Kombinácia elektro-vocal kódov s príchutou punxovej duše, ktorá bude mat premiéru práve na tomto koncerte. "Koberec je vysoký a rudý. Utlumí každou bolest a schová všechnu krev," odkazuje divákom mladá autorka.

Line Up

20.45 rbnxfailure
21.15 xtabay
21.35 nista nije nista
22.30 karaoke tundra + MMtm
23.00 jamka
23.30 urbsounds jam
24.00 selektor iskra

all pics by FLESh. thanks

rbnxfailure
 

 

xtabay
 
 
karaoke tundra & MMtm
jamka
nista nije nista
urbsounds common jam
 

 

report by Boba

8.12.05